-->

Oyunlar

İyi de Güneş Nerede ?

İyi de Güneş Nerede ?
  • Pantomim Çocuk Oyunu

Yazan-Yöneten:                   Mehmet Selin Sağdıç

Koreograf:                            Ceyda Deniz

Dramaturji :                          Derya Sağlam

Oyun Yazım Uygulama :    Yunus Bektaşoğlu

Beden Dramaturjisi :          Pınar Alev

Akrobalans :                         Ozan Yılmaz

Müzik :                                    Derya Çakal

Sahne Tasarımı :                 Deniz Sağdıç

Kostüm Tasarımı :               Esin Aslan

Işık Tasarımı :                       Uğur Aksu
Kaç Bölüm :                          1 Bölüm / 35 Dakika
Yaş Grubu :                            + 3
 

Aylarca süren bekleyişin ardından kozasını yırtıp gülümsedi gökyüzüne minik kelebek. Rengârenk kanatları güneş ışığında daha da güzelleşti ve canlandı. Aylar süren bekleyişin sonrasında yaşadığının adı; mutluluktu. Ne yazık ki bu mutluluk kelebeğin ömründen bile kısa sürdü. Bir anda göğü gri bulutlar kapladı, nehir görünmez oldu. Neden mi? Çünkü bu güzelliklerin ortasına doğanın değerini henüz anlayamamış olan bir kişi fabrika kurmuştu. Kelebekse minik gövdesiyle “Ben bunu nasıl düzeltebilirim?” demek yerine fabrikatörün değişimi için çırptı kanatlarını. Hem anlatıcı hem de bu güzelliklerin farkında olan izleyiciler sayesinde kelebek yalnız değildi.

Birbirini izleyen kovalamacalar, ufak oyunlar yaparak fabrikatörün de doğanın önemini fark etmesini sağladılar. Artık güneşin önemini biliyordu fabrikatör, peki ya diğerleri?

İnsanın ilk kullandığı dil olan, beden dilinden hareketle doğan pantomim sanatının ağırlıklı olduğu oyunumuz, hem bu sanatı tanıtmak hem de farklı disiplinlerle oyun izleme keyfini tattırmak için sizlerin beğenisine sunuldu.

" Kelebek, minik gözlerini açıp göğe baktığında bir gerçekle yüzleşecekti; güneş yoktu! Önce gökyüzünün bayıldığını sandı."Keşke ellerim biraz daha büyük olsa da uyandırabilsem gökyüzünü" diye düşündü. "

 
 
Galeri
SLIDESHOW
 
İyi de Güneş Nerede ?
 
 
VIDEO
İyi de Güneş Nerede ? Video
 
 
Close
Video Loads Here (javascript rquired)